Skip to content

Cizrnové placičky

Placičko, placičko a z čeho se skládáš? To se dozvíš kousek dál v receptopisu, který jsem pro tebe s chutí sepsala a moje malá prckožroutka ho se stejnou chutí otestovala. Jak je z jedné fotky patrné, mohla se po nich utlouct. Ale to ona zatím po všech placičkách. Věřím, že i tvému prckožroutovi budou šmakovat.


20 min vaření zeleniny a masa v páře + 15 minut příprava

2 plné dětské pupíčky


Ingredience

1/2 malinké žluté řepy
4 hranolky brambor
cca 40 g masa
1 vejce
1 lžíce oleje
cca 3 lžíce cizrnové mouky
cca 1 decka mléka – závisí na množství zeleniny

Jak na to?

1. Žlutou řepu a brambor dám vařit v páře. Žlutou řepu strouhám, protože ta chce jinak delší dobu, aby byla měkká.

2. Vybrané maso uvařím, jak jsem zvyklá a nakrájím na kousky. Já mám dopředu připravené kostky masa v mrazáku. Vždy si jednu vyndám, rozmrazím a použiji. Pokud chceš placičky na sváču bez masa, klidně ho vynechej. Já tyhle dělala jako hlavní chod, proto jsem do nich maso rovnou přidala. Maso jde také podat vcelku k placičkám do ručičky.

4.  Teď mám vše, co se muselo vařit, uvařeno, a tak přidám ostatní ingredience a vše mixnu. Mléko přidej ideálně jako poslední podle výsledné konzistence. Chceme kašovité těstíčko. Vždy zkusím lžící jednu placičku na pánvi samotnou, abych zjistila, jestli je hmota kompaktní a funguje. Kdyby ti náhodou vyšlo naopak moc tekuté těsto, přidej ještě trochu cizrnové mouky.

5. Smažím na sucho na středním plameni na palačinkové pánvi, ke které se těsto nepřichytí. Lžičkou tvořím na pánvi z těsta placičky. Otáčím ve chvíli, kdy se na povrchu začnou tvořit malé bublinky.

TIP: Mléko dávám od 10. měsíce kravské plnotučné, do té doby jsem přidávala mléko kojenecké. Není problém použít i nějaké rostlinné, pokud ho preferuješ ty i tvůj prckožrout.

Nech si čvachtat