Skip to content

Banánové placičky

Chceš rychlou a oblíbenou snídani či svačinu pro děti? Tady máš základní recept na banánové placičky, který můžeš jakkoliv oživit dle chutí a dle toho, co máš zrovna doma. Ráda přidávám třeba chia semínka, konopná semínka, kakao nebo vločky,… Banánové placičky nesmějí chybět na žádném našem výletě a věřím, že odteď budou oblíbené i u vás. Jsou to placičky vhodné i pro ty nejmenší, protože jsou bez cukru!


20 minut v kuchyni

cca 25 – 30 placiček


Ingredience na banánové placičky

2 banány
2 vejce
150 g tvarohu
100 g mléka
1 výraznější lžička PDP
1 lžička skořice
chia semínka
100 g špaldové celozrnné mouky + (někdy hrstička vloček)

Jak na banánové placičky?

1. Banány, vejce a skořici hodím do smoothie makeru a mixnu. (Když přidávám vločky, tak jich hodím hrstičku v téhle chvíli.)

2. Do této tekuté směsi přidám zbytek ingrediencí – tvaroh, mléko, PDP, chia a mouku. Těsto by mělo mít trošku hustší konzistenci než je třeba palačinkové těsto. Díky tomu budou nadýchané.

3. Když mám těsto připravené, nechám ho chvilku odpočinout. Plotnu rozpálím na vyšší stupeň. Placičky dělám nasucho na palačinkové nepřilnavé pánvi nebo v lívanečníku. Svědčí jim opéct je zprudka z každé strany, jako klasickým kynutým lívancům, zůstanou uvnitř hezky vláčné a nadýchané.

TIP: Líbí se ti originální prkénko z první fotky? Je to špalíkové prkénko z akáciového dřeva. Výhodou je nejen jeho parádní vzhled, ale také antibakteriální provedení. Chceš ho taky? 👉  Mrkni sem.


Jak se ti banánové placičky povedly? Chutnaly ti? Nebo se něco nevydařilo a ty nevíš proč? Klidně mi napiš na Facebooku nebo Instagramu a probereme to.


Chceš omrknout více receptů pro ty nejmenší? Pak mrkej sem 👉 recepty pro děti.

Nech si čvachtat