Skip to content

Banánové placičky

Konečně jsou tu!!! Námi oblíbené a tebou tak žádané. Banánové placičky, které nesmějí chybět na žádném našem výletě. Tohle jsou královny mezi placičkama, nejen dle mého malého Otesánka, který u těchto placiček vždy slastně pobrukuje „ňam ňam ňam“ a ještě s půlkou v ruce natahuje ručky pro další. No a to svědčí o všem. Doufám, že až je zkusíš, bude tvůj prckožrout natahovat ruce úplně stejně a i ty je zařadíš mezi oblíbené svačinky. A zase – variant je nespočet, proto si do nich přidej navíc co ti chutná, oni to snesou. Jsou to placičky vhodné i pro ty nejmenší prckožrouty, proto jsou bez cukru a musíš říct, že jsou i na mě dosti sladké od banánů. Tak než je ocukruješ, ochutnej je nejdřív takhlenc a uvidíš 🙂


20 minut v kuchyni

cca 25 – 30 placiček


Ingredience na banánové placičky

2 banány
1 vejce
1 lžička skořice
150 g tvarohu
100 g mléka
1 výraznější lžička PDP
100 g špaldové hladké mouky

Jak na banánové placičky?

1. Banány rozmačkám vidličkou. Postupně přimíchám vejce, skořici, tvaroh i mléko. Po každé ingredienci vždy míchnu. Teď jsem v tekutějším stádiu a jdeme zahušťovat.

2. Do tekuté směsi přidám PDP a postupně přisypávám mouku, kterou zároveň zakvrdlávám vidličkou. Těsto by mělo mít trošku hustší konzistenci než je třeba palačinkové těsto. Díky tomu budou trochu nadýchané.

3. Plotnu rozpálím na střední stupeň. Placičky dělám na sucho na palačinkové nepřilnavé pánvi. Otáčím ve chvíli, když se na placičkách začínají dělat bublinky.

TIP: Placičky skvěle fungují i bez tvarohu. Dělám je tak často, a to když mi lednice tvaroh nenabídne. Jednou jsem je zase udělala bez mléka, jen s tvarohem, ale to pak přidej méně mouky, protože tvaroh není tak tekutý. Někdy použiji  pro změnu jogurt řeckého typu a už jsem je zkusila i s mascarpone nebo s ricottou – všechno funguje a chutná parádně. Tak zkus taky experimentovat dle tvého mlsného jazýčku. Já zase brzy sepíšu nějakou novou plackiádu.

Nech si čvachtat