Skip to content

Kuřecí stripsy

Nejsou to ledajaké kuřecí stripsy. Jsou to dietní kuřecí stripsy bez kapky oleje a drobečku rohlíkové strouhanky. Jde o extra zdravou porci křupavých kuřecích kousků v kukuřičných lupínkách. Ošmrncované čerstvým oreganem. Ano, i dieta může bejt velice chutná, právě díky tomuto žrádélku. Ideální jsou v kombinaci s řeckými tzatziki nebo česnekovým dipem. Když budeš mít větší hlad, klidně si k nim udělej pyré. Třeba batátové. A díky pečení v troubě, neobsahují žádný zbytečný tuk.


1 hodina v kuchyni (+ marinování)

4 plné pupky


Ingredience

1 kg kuřecích prsou

na marinování:

2 bílé řecké jogurty Milko 0 % tuku
1 stroužek česneku
hrst čerstvého oregána

na obalení:

kukuřičné lupínky
sezamová semínka
čerstvé oregano
pepř
sůl

Jak na to?

1. Připravím marinádu. Jogurt smíchám s utřeným česnekem a hrstí oregána. Kuřecí prsa nakrájím na stripsy a ponořím do marinády. Nechám marinovat ideálně přes noc. Pokud tě tlačí čas, tak stačí i pár hodinek před pečením. Marinování dodá masíku vláčnost, takže čím dýl, tím líp.

… Je temná noc a ty spíš …

2. Kuk. Je další krásný den a ty se jdeš pustit do obalování stripsů, jejich pečení a jedení. Obalovací směs připravím z kukuřičných lupínků. Vezmu tak pět hrstí a ty rozmixuji spolu se sezamovým semínkem, oreganem, pepřem a solím. Na rozmixování používám výkonný smoothie maker. Do takovéto kukuřičné drobenky přihodím ještě pět hrstí jen rukou promačkaných lupínků a trochu celých sezamových semínek. Celou směs opražím na pánvi do zlatava.

3. A nyní mohu kuřecí stripsy pěkně obalit, naskládat na pečící papír a strčit do trouby. Peču na 200 °C asi 30 – 40 minut. 

4. Ke stripsům servíruji tzatziki nebo česnekový dip. Když je pupek více hladný, tak třeba batátové pyré.

5. Namoč strips do dipu nebo pyré a křupni. To je pecka, co?

Nech si čvachtat